Doplňky a vychytávky k PC, které usnadní práci

Doplňky a vychytávky k PC, které usnadní práci
Tereza Javorská - 9. 5. 2017 , sekce: Inspirace pro kancelář

Práce u počítače může být mnohdy úporná a bolestivá. Existuje však mnoho způsobů, jak si takovou práci usnadnit. Přinášíme Vám přehled několika doplňků, pomocí kterých se Vám s PC bude pracovat snadněji.

Víte, proč hlavní hrdinka kresleného seriálu Rychlá rota jmenovala „Gedžitka”? Její jméno pochází z anglického slova „gadget”, volně přeloženo jako „vychytávka”. Tato naspeedovaná myška měla v záloze vždy nějaký zlepšovák. Gadgety a doplňky se tedy nemusí omezovat pouze na věci, které nám s dobrým úmyslem darují do nově zařízené kanceláře příbuzní (stolní minigolf, závěsné kinetické koule, USB chladící box na nápoj). Najdou se mezi nimi i vychytávky, které šetří čas a zpříjemňují práci.

Nejdříve se rozhlédněte kolem sebe po vašem pracovním stole a zkuste ho popsat jedním slovem. Pokud vaše odpověď zní „Chaos!”, je vysoce pravděpodobné, že hodně času strávíte hledáním, nebo opětovným tiskem ztracených dokumentů. Při práci s dokumenty v PC platí stejný princip jako s dokumenty na stole - zakládejte, třiďte, zálohujte, likvidujte. Šanonů a zakládacích desek na dokumenty se nabízí nespočet a skartovačka si na nedůležitých věcech ráda pochutná. Abyste mohli mít potřebné dokumenty vždy na očích, můžete využít také držák na dokumenty, který se umístí na monitor, a vy tak nemusíte stále sklánět a otáčet hlavu při jeho přepisu nebo jiné práci s ním. Dobrým pomocníkem může také být víceúčelový podstavec pod tiskárnu, do kterého můžete uskladnit papíry s hlavičkou, papír potištěný jen z jedné strany a další tiskoviny.


Správné sezení u počítače, zdroj: bezpecnostprace.info

Nyní se podívejte do vaší horní zásuvky. Svorky, sladkosti, koníci do šešívačky a… voltaren? Pokud vás již teď bolí záda, za několik let práce v sedě u PC tam namísto masti na bolest budete hledat kapsli s kyanidem. Bolestivá záda, zápěstí, zhoršený zrak a stále tabuizované hemeroidy - noční můra každého, kdo vykonává svou profesi v kanceláři.

Předejít tomu můžete pečlivým výběrem ergonomické kancelářské židle, jejíž nastavení upravíte podle svých potřeb. Nezapomínejte především na nastavení křesla v oblasti bederní páteře. Křeslo by mělo být samozřejmě polstrované a měkké, tvrdé sezení může v zadní části těla způsobit to, o čem tak neradi mluvíme. Příjemné je také použít podložku chodidel a pokud to situace dovolí, pohybovat bosými chodidly proti masážním bodům podložky - asi jediný „orgáč”, který můžete v pracovní době zažít.

Zápěstí můžete odlehčit pořízením gelové podložky. V e-shopu ji můžete koupit i v kombinaci s podložkou pod myš. „Karpály” jsou mrcha a dokáží pořádně potrápit. Uvolnit zápěstí můžete také pomocí pěnových balónků - jistě jste už nějaké od firemních partnerů dostali, takže je opět nelítostně seberte vašim ratolestem a mačkejte, mačkejte, mačkejte.

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

96 % zákazníků doporučuje náš obchod

Maximalni spokojenost, velice prijemna paní na telefonu!

Ověřený zákazník, 14. 06. 2019

Přehledné stránky, zboží přišlo včas

Ověřený zákazník, 05. 06. 2019

Spokojenost, nakupuji zde pravidelně

Ověřený zákazník, 27. 05. 2019

Výhody e-shopu:

  • Rychlé vřízení objednávky
Ověřený zákazník, 17. 05. 2019

Proč nakupovat u nás

  • Ověřené produkty od renomovaných značek
  • Výhodné ceny na ekologický sortiment
  • Doprava ZDARMA při nákupu nad 1 200 Kč (bez DPH)
  • Při objednávce do 12:00 expedujeme ještě ten den
  • Držitel certifikátu Asekol
  • Magazín inspirací a tipů pro zelenou kancelář

Kontaktní místo Office2000.cz

Zde nás najdete - mapa

OFFICE SYSTEM s.r.o.
Vápenice 17
796 01 Prostějov
Kontakt
Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0