Doplňky a vychytávky k PC, které usnadní práci

Doplňky a vychytávky k PC, které usnadní práci
Tereza Javorská - 9. 5. 2017 , sekce: Inspirace pro kancelář

Práce u počítače může být mnohdy úporná a bolestivá. Existuje však mnoho způsobů, jak si takovou práci usnadnit. Přinášíme Vám přehled několika doplňků, pomocí kterých se Vám s PC bude pracovat snadněji.

Víte, proč hlavní hrdinka kresleného seriálu Rychlá rota jmenovala „Gedžitka”? Její jméno pochází z anglického slova „gadget”, volně přeloženo jako „vychytávka”. Tato naspeedovaná myška měla v záloze vždy nějaký zlepšovák. Gadgety a doplňky se tedy nemusí omezovat pouze na věci, které nám s dobrým úmyslem darují do nově zařízené kanceláře příbuzní (stolní minigolf, závěsné kinetické koule, USB chladící box na nápoj). Najdou se mezi nimi i vychytávky, které šetří čas a zpříjemňují práci.

Nejdříve se rozhlédněte kolem sebe po vašem pracovním stole a zkuste ho popsat jedním slovem. Pokud vaše odpověď zní „Chaos!”, je vysoce pravděpodobné, že hodně času strávíte hledáním, nebo opětovným tiskem ztracených dokumentů. Při práci s dokumenty v PC platí stejný princip jako s dokumenty na stole - zakládejte, třiďte, zálohujte, likvidujte. Šanonů a zakládacích desek na dokumenty se nabízí nespočet a skartovačka si na nedůležitých věcech ráda pochutná. Abyste mohli mít potřebné dokumenty vždy na očích, můžete využít také držák na dokumenty, který se umístí na monitor, a vy tak nemusíte stále sklánět a otáčet hlavu při jeho přepisu nebo jiné práci s ním. Dobrým pomocníkem může také být víceúčelový podstavec pod tiskárnu, do kterého můžete uskladnit papíry s hlavičkou, papír potištěný jen z jedné strany a další tiskoviny.


Správné sezení u počítače, zdroj: bezpecnostprace.info

Nyní se podívejte do vaší horní zásuvky. Svorky, sladkosti, koníci do šešívačky a… voltaren? Pokud vás již teď bolí záda, za několik let práce v sedě u PC tam namísto masti na bolest budete hledat kapsli s kyanidem. Bolestivá záda, zápěstí, zhoršený zrak a stále tabuizované hemeroidy - noční můra každého, kdo vykonává svou profesi v kanceláři.

Předejít tomu můžete pečlivým výběrem ergonomické kancelářské židle, jejíž nastavení upravíte podle svých potřeb. Nezapomínejte především na nastavení křesla v oblasti bederní páteře. Křeslo by mělo být samozřejmě polstrované a měkké, tvrdé sezení může v zadní části těla způsobit to, o čem tak neradi mluvíme. Příjemné je také použít podložku chodidel a pokud to situace dovolí, pohybovat bosými chodidly proti masážním bodům podložky - asi jediný „orgáč”, který můžete v pracovní době zažít.

Zápěstí můžete odlehčit pořízením gelové podložky. V e-shopu ji můžete koupit i v kombinaci s podložkou pod myš. „Karpály” jsou mrcha a dokáží pořádně potrápit. Uvolnit zápěstí můžete také pomocí pěnových balónků - jistě jste už nějaké od firemních partnerů dostali, takže je opět nelítostně seberte vašim ratolestem a mačkejte, mačkejte, mačkejte.

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

89 % zákazníků doporučuje náš obchod

V současných podmínkách nejlepší nakupování.

Ověřený zákazník, 01. 04. 2021

Vše v pořádku, doporučuji. Oknodílna.cz

Ověřený zákazník, 26. 03. 2021

Výhody e-shopu:

  • Nákup zcela bez problému.
Ověřený zákazník, 16. 03. 2021

Výhody e-shopu:

  • Velký výběr
Ověřený zákazník, 16. 03. 2021

Proč nakupovat u nás

  • Ověřené produkty od renomovaných značek
  • Výhodné ceny na ekologický sortiment
  • Doprava ZDARMA při nákupu nad 1 200 Kč (bez DPH)
  • Při objednávce do 12:00 expedujeme ještě ten den
  • Držitel certifikátu Asekol
  • Magazín inspirací a tipů pro zelenou kancelář

Kontaktní místo Office2000.cz

Zde nás najdete - mapa

OFFICE SYSTEM s.r.o.
Vápenice 17
796 01 Prostějov
Kontakt
Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0