Mějte v dokumentech přehled, víme jak na to

Mějte v dokumentech přehled, víme jak na to
Tereza Javorská - 24. 4. 2017 , sekce: Inspirace pro kancelář

Mít přehled v důležitých písemnostech a tiskopisech Vám nejen zefektivní práci, ale může Vám to také ušetřit nepříjemnosti při soudních sporech a kontrolách z finančního úřadu. Ze zákona je totiž dané, že se některé dokumenty musí uchovávat i několik desítek let. Co přesně musí společnost archivovat a jaké metody k tomu může využít Vám sdělíme v následujícím článku.

Co nevyhodit…

Mezi písemnosti, které rozhodně nepatří do koše řadíme především dokumenty související s účetnictvím, jako jsou např. mzdové listy a podobně, dále pak plány, smlouvy, daňové dokumenty a další. Přesný výpis naleznete v zákoně o účetních a daňových předpisech, v zákoně o archivní službě a příslušných vyhláškách.

Kam s tím…

Při archivaci potřebných dokumentů se můžete spolehnout buď na vlastní archivační systém, nebo písemnosti svěřit společnosti, která se na tuto činnost zaměřuje. V prvním případě se nejdříve musíte rozhodnou, zda tiskopisy skladovat v elektronické nebo listinné podobě. Zákon také umožňuje tyto možnosti kombinovat a uchovávat tak např. záznamy v listinné podobě, které obsahují také informace v elektronické formě. Pokud se rozhodnete všechny nebo alespoň část dokumentů archivovat v listinné podobě, je důležité udělat si v kvantech papírů určitý systém.

Archivační box R-Kive System na pořadače
Archivační box R-Kive System na pořadače

Využít můžete různé archivační boxy a jiné ukládací prostory. Tento postup je vhodný především pro uložení dokumentů, které sice nejsou zcela aktuální, ale jednou za čas je potřeba některé údaje z nich vyhledat, může se to týkat např. některých smluv nebo plánů. V případě, že nemáte podmínky pro vlastní archivaci, můžete využít služeb některé firmy, které se archivací zabývají. Za úplatu si tak můžete tuto službu outsourcovat a nemusíte tak řešit zákony či skartovací lhůty.

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

83 % zákazníků doporučuje náš obchod

S dodavatelem skvělá komunikace. Barva neodpovídala obrázku. Dodavatel okamžitě řešil situaci. Zboží mi bude vyměněno za jinou barvu. Děkuji.

Ověřený zákazník, 14. 04. 2019

Přehledný web, podrobné popisy zboží, jednoduché objednání. Zboží objednáno v úterý večer a už ve čtvrtek ráno mi bylo doručeno (z Brna do Prahy).

Ověřený zákazník, 14. 04. 2019

Velká spokojenost. Výborné ceny, rychlá doprava, příjemná komunikace s obchodem. (Udělala jsem 2 objednávky, potřebovala je sloučit do jedné, nebyl to problém a ani se tím nezdrželo dodání.) Určitě doporučuji.

Ověřený zákazník, 11. 10. 2018

Výhody e-shopu:

  • Objednala jsem si špatné zboží a po telefonickém kontaktování obchodu mi bylo vyhověno v prosbě o vratku. Prodejce si zboží vyzvedne zpět a pošle mi zboží nové, které potřebuji. Moc děkuji Vašíčková
Ověřený zákazník, 16. 08. 2018

Proč nakupovat u nás

  • Ověřené produkty od renomovaných značek
  • Výhodné ceny na ekologický sortiment
  • Doprava ZDARMA při nákupu nad 1 200 Kč (bez DPH)
  • Při objednávce do 12:00 expedujeme ještě ten den
  • Držitel certifikátu Asekol
  • Magazín inspirací a tipů pro zelenou kancelář

Kontaktní místo Office2000.cz

Zde nás najdete - mapa

OFFICE SYSTEM s.r.o.
Vápenice 17
796 01 Prostějov
Kontakt
Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0