Mějte v dokumentech přehled, víme jak na to

Mějte v dokumentech přehled, víme jak na to
Tereza Javorská - 24. 4. 2017 , sekce: Inspirace pro kancelář

Mít přehled v důležitých písemnostech a tiskopisech Vám nejen zefektivní práci, ale může Vám to také ušetřit nepříjemnosti při soudních sporech a kontrolách z finančního úřadu. Ze zákona je totiž dané, že se některé dokumenty musí uchovávat i několik desítek let. Co přesně musí společnost archivovat a jaké metody k tomu může využít Vám sdělíme v následujícím článku.

Co nevyhodit…

Mezi písemnosti, které rozhodně nepatří do koše řadíme především dokumenty související s účetnictvím, jako jsou např. mzdové listy a podobně, dále pak plány, smlouvy, daňové dokumenty a další. Přesný výpis naleznete v zákoně o účetních a daňových předpisech, v zákoně o archivní službě a příslušných vyhláškách.

Kam s tím…

Při archivaci potřebných dokumentů se můžete spolehnout buď na vlastní archivační systém, nebo písemnosti svěřit společnosti, která se na tuto činnost zaměřuje. V prvním případě se nejdříve musíte rozhodnou, zda tiskopisy skladovat v elektronické nebo listinné podobě. Zákon také umožňuje tyto možnosti kombinovat a uchovávat tak např. záznamy v listinné podobě, které obsahují také informace v elektronické formě. Pokud se rozhodnete všechny nebo alespoň část dokumentů archivovat v listinné podobě, je důležité udělat si v kvantech papírů určitý systém.

Archivační box R-Kive System na pořadače
Archivační box R-Kive System na pořadače

Využít můžete různé archivační boxy a jiné ukládací prostory. Tento postup je vhodný především pro uložení dokumentů, které sice nejsou zcela aktuální, ale jednou za čas je potřeba některé údaje z nich vyhledat, může se to týkat např. některých smluv nebo plánů. V případě, že nemáte podmínky pro vlastní archivaci, můžete využít služeb některé firmy, které se archivací zabývají. Za úplatu si tak můžete tuto službu outsourcovat a nemusíte tak řešit zákony či skartovací lhůty.

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

90 % zákazníků doporučuje náš obchod

Výhody e-shopu:

  • Ochota, rychlost
Ověřený zákazník, 31. 07. 2020

Nemusím nic shánět a doručí mi zboží až domů a navíc za výhodnou cenu

Ověřený zákazník, 27. 07. 2020

Normálka

Ověřený zákazník, 13. 07. 2020

Super rychlí

Ověřený zákazník, 07. 07. 2020

Proč nakupovat u nás

  • Ověřené produkty od renomovaných značek
  • Výhodné ceny na ekologický sortiment
  • Doprava ZDARMA při nákupu nad 1 200 Kč (bez DPH)
  • Při objednávce do 12:00 expedujeme ještě ten den
  • Držitel certifikátu Asekol
  • Magazín inspirací a tipů pro zelenou kancelář

Kontaktní místo Office2000.cz

Zde nás najdete - mapa

OFFICE SYSTEM s.r.o.
Vápenice 17
796 01 Prostějov
Kontakt
Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0