Tipy pro funkční uspořádání kanceláře

Tipy pro funkční uspořádání kanceláře
Tereza Javorská - 27. 4. 2017 , sekce: Inspirace pro kancelář

Nepracuje se vám ve vaší kanceláři dobře? Máte pocit nedostatku energie, nebo naopak její přebytek, který vám nedovoluje důkladně se na práci soustředit? Možná vše vězí v nesprávném uspořádání vaší kanceláře. Máme pro vás několik tipů, které vám mohou pomoci tento problém vyřešit.

Půdorys kanceláře

Pokud máte možnost, vybrat si prostory pro kancelář sami, doporučuje se volit místnost ve tvaru čtverce, takové proporce jsou dle čínského energetického učení feng shui ideálním půdorysem pro funkční kancelář. V případě, že máte stávající kancelář jiných rozměrů, můžete se pokusit vytvarovat čtverec umístěním květináčů a různých rohových poliček či skříněk.

Rozmístění nábytku a doplňků v kanceláři

Ideální místo pro Váš pracovní stůl je co nejdál od dveří a s dobrým výhledem na ně. Stůl by neměl být umístěn přímo mezi dveřmi a oknem, dle feng shui tudy proudí energie a ta vaše by vám tak mohla „utéct“. Má to i čistě praktické důvody – průvan může udělat neplechu nejen na vašem pracovním stole a také příliš nesvědčí vašemu zdraví.

Feng shui doporučuje členit kancelář na jednotlivé sektory, které by měly být uspořádány tak, aby si jich návštěvník nebo obchodní partner všímal v tomto pořadí:

  • Bohatství — PC, pokladna, dražší dekorace
  • Cíle, uznání — diplomy, certifikáty, dekorace se symboly cílů
  • Partnerství — posezení pro klienty, týmové fotografie
  • Minulost — starší produkty, šanony
  • Budoucnost — nové produkty, obrazy budoucích očekávání
  • Vědění — knihy, přehledně uspořádané časopisy
  • Kariéra — nástěnné tabuleflip chart, plakát s cestou nebo jiné podobné dekorace
  • Pracovní pomůcky

Harmonie a vyváženost kanceláře

Vždy je důležité udržovat kancelář v celkové harmonii a vyváženosti. Aby vám bylo v kanceláři příjemně, nezapomeňte se obklopit pozitivními symboly – fotografie blízkých, oblíbený obraz, květiny apod.

Velmi příznivě působípodle feng shui i akvárium s rybičkami. Těch by měl být v akváriu sudý počet. Je to symbol úspěchu a bohatství.

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

Proč nakupovat u nás

Kontaktní místo Office2000.cz

Zde nás najdete - mapa

OFFICE SYSTEM s.r.o.
Vápenice 17
796 01 Prostějov
Kontakt
Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0