Kolegyně kráva

Kolegyně kráva
Dana Štěrbová - 7. 11. 2014 , sekce: Inspirace pro kancelář

Kancl, kolegyně, kolegové, kávovar, kompjůtr, klávesnice, kantýna,… všimli jste si? Většina slov, která v nás vzbuzují asociace spojené s prací, začínají na „k“. Pak je tu ještě další skupina slov, která budí daleko větší nelibost, ba i dokonce způsobují žaludeční vředy: kolegyně kráva a kolega k…

Muži mají ohledně výše zmíněných výstřelků (do tmy) lidské evoluce celkem jasno: párkrát zaklejí, u piva si vymění silácké řeči o tom, jak by dotyčnému zkrášlili vizáž dobře mířenou pěsťovkou. Ohledně kolegyň – krav – mají také celkem jasno: Zřejmě nedostatek kvalitního sexu. Obecně jsou však k vadám na ženském charakteru shovívaví. Zejména pokud dotyčná nemá vady na kráse. A ženy, co si budeme nalhávat, většina těch krav je hezčí než my. Bohužel. Jelikož ženy snáší Krávy na pracovišti  mnohem hůře, pojďme si alespoň společně trochu zaklet a vyměnit pár užitečných tipů, jak s ní minimalizovat konfrontace. 

A jaká je ta vaše kráva?

Není vyloučeno, že tyto dámy dosahují v práci dobrých výsledků a jejich logické myšlení je opravdu na vysoké úrovni. Avšak většinou jejich sociální IQ za tím prvním zaostává. Na druhou stranu existují i ony prototypní pipky a myslím, že tento obecný popis je celkem vystihuje:

1. Je pohledná

Ano, bohužel tento druh lidí rád utrácí za značkové oblečení a byla mu dána do vínku přirozená štíhlost. Většinou se tito lidé umí i dobře oblékat, líčit a česat, což vzbuzuje v jejich mužských protějších onu bezhlavou shovívavost.

2. Je úplně blbá

Ale i to muži ignorují. Ve skutečnosti má humor jako patnáctiletá puberťačka, focení selfie fotografií myslí zcela vážně a highlightem jejího života je nakupování a popíjení předražených drinků v předraženém baru. Humor nechápe, nebo jen předstírá. Její poznámky nejsou vtipné, ale muže to provokuje a svádí k laškovnému rozhovoru. Ráda si stěžuje a pomlouvá.

3. Koketuje a pomlouvá

Kokety a klepny jsou většinou úplně blbé. Riziko spočívá v tom, že můžou být ovšem hezké a dokáží se tvářit jako neviňátka. Lépe se jí s ničím, co se týče práce, vašich názorů na kolegy a šéfy nesvěřujte. Pokud s vámi aktivně zapřádá rozhovor, mluvte o nudných věcech týkající se domácnosti a nakupování. Pokud jí budete připadat nudná, máte napůl vyhráno!

4. Hází klacky pod nohy

Pokud se vaše kolegyně snaží shodit všechno, co řeknete, co vás napadne, všechno, proti čemu se ohradíte, nemazlete se s ní. Požádejte jí, ať příjde s konstruktivní kritikou a spolupracuje. Pokud jste nováček, můžete vše vnímat o to negativněji, ale Vaše situace ještě není tak zlá. Zkuste si promluvit  se šéfem o výsledcích své práce a kulantně ji přitom nabonzujte. Zkuste také monitorovat, kdo jí její přetvářky a intriky baští a koho do svých sítí nepolapila a ví, jaká je. Nedávejte si za cíl se protí ní spolčit, ale ono zjištění, že ostatní nejsou slepí, vám přinese úlevu.

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

96 % zákazníků doporučuje náš obchod

Rychle vybaveni, dobra komunikace

Ověřený zákazník, 25. 09. 2021

Výhody e-shopu:

  • Rychlost doručení
Ověřený zákazník, 20. 09. 2021

Výhody e-shopu:

  • Cenově výhodné zboží
Ověřený zákazník, 14. 09. 2021

Rychlost dodání

Ověřený zákazník, 13. 09. 2021

Proč nakupovat u nás

Kontaktní místo Office2000.cz

Zde nás najdete - mapa

OFFICE SYSTEM s.r.o.
Vápenice 17
796 01 Prostějov
Kontakt
Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0