Jak si užít léto v kanceláři

Jak si užít léto v kanceláři
Pavlína Dočkalová - 1. 7. 2016 , sekce: Inspirace pro kancelář

Slunné léto za okny, otrávená nálada v kanceláři. Pro mnohé neodmyslitelná rovnice. ALE, nemusí to tak být. Pojďme si ukázat pár tipů, jak si zpříjemnit práci během toho, kdy už netrpělivě čekáte na dovolenou.

Záleží na úhlu pohledu

Každý občas zakleje na svou práci. Při žalostném rozjímání nad nevhodně zvolenou chlebodárnou činností se nejeden pěkně rozohní. U práce v kanceláři se tak většinou děje právě v létě. Musíte si odbouchat osm a půl, kdežto jiní s pružnou pracovní dobou se už po obědě válí u vody. Jste zavření mezi čtyřmi stěnami, a když o půl páté, nedej bože v šest, vylezete ven, horko těžko chytnete nějaký ten bronz.

Podívejte se na to z jiné perspektivy. Opravdu byste chtěli být obchoďák, který se v rámci “pružné” pracovní doby musí potýkat s několika dopravními zácpami denně? A často bez klimatizace. Celý propocený se honí za denními góly, kdežto vy si hovíte ve stínu.

Skutečně byste chtěli být na čerstvém vzduchu a prodávat zmrzlinu na koupáku? Nechtěli! Takový frmol nezažijete v kanceláři ani při účetní uzávěrce.

Uchlácholte se myšlenkou, že “být uvnitř” je ve většině případů výhoda, a že je lepší si to venku užívat bez pracovních povinností.

Nedívejte se na ty fejsbůky

Co dovede skutečně otrávit den, je závist nad malebnými fotkami z exotické dovolené vašich přátel na Facebooku, když vás to čeká až za pět týdnů. Radíme vám dobře, nechoďte na ty fejsbůky! Když už chcete zabít volnější chvíli, podívejte se na letní inspirace. Jaké letos frčí plavky? Který opalovací krém dostal nejlepší recenzi? Proč ten oleandr stále nekvete? Co lehkého uvařit na večeři? Témat, nad nimiž se zabavit, je opravdu hodně. Neztrácejte zbytečně dobrou náladu.

Pláž Bora-Bora

Závidíte? Nechoďte na Facebook.

Užitečné (v)tipy pro kancelářský život

Máte daný dress code a ležérnější letní styl nepřipadá v úvahu? Vyzrajte na pravidla. I když máte oblečení definované shora, možná je tu cesta, jak to obejít. Zvlášť pánové ocení lněný či konopný oblek a košili. Tyto lehké materiály jsou vzdušné a dovolí pokožce dýchat. Také estetický dojem vás uspokojí. Šéf nemůže nic namítat.

Cukr, káva, limonáda a voda z vodních barelů časem omrzí. Osvěžte se ovocným freshem! Připravit si ho můžete doma nebo i ve vybavenější kuchyňce vaší kanceláře. Smíchejte ovoce a zeleninu, které máte nejraději, přidejte pár kostek ledu a tralá, skvělý nápoj je na světě.

Zpříjemněte si práci hudbou, tedy pokud vás to nebude příliš rozptylovat. Pusťte si oblíbenou pohodovou muziku, při které vás práce bude bavit o to víc. Doporučujeme to praktikovat hlavně poslední pracovní hodinu. Hudba se stane znamením, že už to máte za pár, a vy odejdete příjemně naladěni.

Nohy v lavoru se studenou vodou

Pořád je vám horko?

Šéf je na obchůzce po jiném oddělení a vy už to vedro nemůžete vydržet? Na to je jednoduché řešení. Nohy šup do lavoru! Záleží na obecné kolegiální atmosféře, ale pokud ta je dobrá, lavor se studenou vodou nikoho neurazí.

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

96 % zákazníků doporučuje náš obchod

Rychle vybaveni, dobra komunikace

Ověřený zákazník, 25. 09. 2021

Výhody e-shopu:

  • Rychlost doručení
Ověřený zákazník, 20. 09. 2021

Výhody e-shopu:

  • Cenově výhodné zboží
Ověřený zákazník, 14. 09. 2021

Rychlost dodání

Ověřený zákazník, 13. 09. 2021

Proč nakupovat u nás

Kontaktní místo Office2000.cz

Zde nás najdete - mapa

OFFICE SYSTEM s.r.o.
Vápenice 17
796 01 Prostějov
Kontakt
Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0