Jak přichystat firemní grilovačku

Jak přichystat firemní grilovačku
Pavlína Dočkalová - 22. 7. 2016 , sekce: Inspirace pro kancelář

Léto je v plném proudu a nastal čas na neformální setkání “po práci”. Šplhněte si u šéfa a připravte grilovačku, na kterou jen tak nikdo nezapomene. V dnešním článku si vše projdeme bod po bodu a přidáme pár lahodných tipů.

Dohodněte termín

Nejprve je nutné stanovit den D. Najít datum, které by vyhovovalo všem, nebo aspoň většině, není o prázdninách vůbec lehké. V případě menšího kolektivu můžete poslat papírový hlasovací oběžník. Starý dobrý způsob, jak se dopídit výsledku. Ještě lepší je využít některý z online nástrojů. Výborná je např. aplikace Doodle, kde zadáte volné termíny a časy a pošlete ostatním pozvánku k hlasování. Rychle a přehledně vidíte, kdo se kdy může zúčastnit.

Vypátrejte vegoše a masaře

Při zajišťování občerstvení se dobře informujte o tom, kteří kolegové jsou masaři a kteří vegoši. Není větší faux pas než na někoho zapomenout. Dnes už není ojedinělým jevem ani bezlepková dieta. V lepších pekárnách nebo zdravé výživě je k mání bezlepkové pečivo.

Marinády, které sklidí úspěch

Nikdy se nespokojte s “českou” klasikou – koupeným grilovacím kořením. To je hanebný alibismus. Můžete si vymyslet marinády sta chutí, které máte hotové ve vteřině. Zkuste experimentovat. Pokud nejste v tomto ohledu příliš kreativní, podívejte se na internetu nebo připravte jednu z následujících ověřených variant. Maso naložte den dopředu.

Svůdná sladkopikantní směs

Smíchejte čili (čili omáčku), česnek, med, citronovou šťávu, olej a sůl. Hodí se nejlépe k žebrům a krkovičkám, které doporučujeme předtím ještě nasolit.

Šťavnatý flák kuřete

Vezměte bílý jogurt nebo zakysanou smetanu, čerstvě nasekané bylinky (tymián, rozmarýn, šalvěj, libeček, petržel) a přidejte špetku grilovacího koření nebo koření na kuře. Hodí se na kuřecí prsní i stehenní řízek, který se díky jugurtu nevysuší. Je lepší na rošt položit alobal.

Vůně exotických dálek

Zázvor (čerstvý nebo sušený mletý), bílý pepř, sójová omáčka, olej, sůl a bylinka lidově nazývaná kari (smil italský) je recept pro náročné gurmány. Je vhodný spíše na vepřové.

Chuťovky pro vegetariány

Nevynechejte hermelín. Pěkně ho rozpulte a vycpěte rajčetem, stroužkem česneku a bylinkami. Sýr poté spojte zase k sobě, posypte ho kořením na sýry, přidejte cibuli a kapku olivového oleje. Zbývá ho už jen pečlivě zabalit do alobalu.

Výborná je brambora v alobalu pečená přímo mezi uhlíky. Až změkne, rozpulte ji, osolte a nechte na ní rozpustit trochu másla. Vyrobte si taky smetanový dip s pažitkou. Nic lepšího jste neměli.

Nezapomeňte ani na lehký zeleninový salát. Nebojte se kombinací s ovocem. Do salátů se hodí např. hroznové víno, žlutý meloun, mango a pomeranče.

Čím to spláchnout

Lidé a koktejly

Během průzkumu ohledně zajištění jídla, se zeptejte i na preferované pití. Kolik nakoupit piva, vína, nealka? Jestliže chcete grilovačku ještě více oživit, překvapte míchanými drinky. Stačí dva tři. Naprosto jednoduchá je Mimóza. Jedná se o jeden díl vychlazeného šampaňského a jeden díl pomerančového džusu. Dá se použít jako aperitiv nebo přímo k jídlu.

Hadí uštknutí je osvěžující záležitost. Do sklenice s ledem vlijeme limetkovou šťávu a malý panák becherovky. Přidáme lžičku cukru. Za tři minutky dolijeme zhruba do dvou třetin grepovým džusem a zbytek ginem. Ozdobíme plátkem citronu.

Dokumentace pro budoucí generace

Dokázat, že “obyvatelé” kanceláří jsou také jen lidé, nikoli bezcitní byrokraté a papíroví pedanti, lze nejlépe za pomoci dokumentace takového dění, jako je grilovačka. Dělejte fotky a pokud to filozofie vaší firmy dovolí, sdílejte je na sociálních sítích. Nejlépe ovšem ty, které byly pořízené do 22. hodiny. Jistě víte, jak to myslím. Můžete také udělat krátkou fotoreportáž na blog. Neoficiální nástěnky v kanceláři jsou také skvělé místo, kde připíchnout vzpomínku na příjemné chvíle s kolegy.

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

96 % zákazníků doporučuje náš obchod

Rychle vybaveni, dobra komunikace

Ověřený zákazník, 25. 09. 2021

Výhody e-shopu:

  • Rychlost doručení
Ověřený zákazník, 20. 09. 2021

Výhody e-shopu:

  • Cenově výhodné zboží
Ověřený zákazník, 14. 09. 2021

Rychlost dodání

Ověřený zákazník, 13. 09. 2021

Proč nakupovat u nás

Kontaktní místo Office2000.cz

Zde nás najdete - mapa

OFFICE SYSTEM s.r.o.
Vápenice 17
796 01 Prostějov
Kontakt
Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0