Vyrazte pracovat do přírody

Vyrazte pracovat do přírody
Jan Zatloukal - 23. 5. 2017 , sekce: Praktické tipy a návody

Minulý týden jsme oslavili světový den Slunce, počasí se začíná zlepšovat. V posledních dnech už to konečně vypadá, že už bude jaro. Letošní zima byla dlouhá a nejeden z nás si užívá čerstvého vzduchu z otevřených oken. Proč ale nejít ještě dál? Vyrazme pracovat do přírody!

Kdo nechce, hledá výmluvy. Kdo chce, hledá řešení. Vyrazit do přírody není jen tak, ale strávit den na čerstvém vzduchu za to stojí. Podívejte se na následující tipy, které vám pomůžou váš den v „kanceláři příroda” chytře naplánovat.

Místo

V první řadě je dobré si promyslet lokaci. Můžete vyrazit naslepo do parku, ale lepší bude, když si místo pečlivě vyberete. Sedět v trávě na zemi je pohodlné jen chvíli a pokud chcete skutečně pracovat, bude se vám hodit stůl a něco k sezení. Altánky v parcích, turistická posezení, botanické či zoologické zahrady, ... je spousta míst, která tyto podmínky splňují. Pokud máte zahradu, pak není co řešit!

Dobrým pomocníkem jsou Mapy.cz. Turistická, nebo foto mapa vám při hledání hodně pomůže.

Internet

S výběrem místa ale také souvisí přístup k internetu. Pokud nemáte možnost surfovat přes mobilní data, nebo máte omezený datový tarif, budete se muset zdržovat v blízkosti dostupných wi-fi sítí. K tomu vám pomůže aplikace Wifič, která je dostupná jak pro telefony s Androidem, tak s iOS a pomůže vám najít volné wi-finy v okolí.

Počasí

Počasí může být zrádné a proto doporučuji průběžně sledovat předpověďi. K tomu je ideální prohlížeč radarových dat od Českého hydrometeorologického ústavu, který je také dostupný jako aplikace pro mobilní telefony (aplikace Aladin - Android/iOS).

Využít můžete také aplikaci Windyty, které je sice určena spíše pro letce všeho druhu, ale i vám se můžou hodit informace o tom, kdy, kam a jak bude foukat vítr.

Elektřina

Jasně, můžete si na zahradu natáhnout prodlužovačku, napíchnout na pouliční osvětlení, nebo nastartovat naftový agregát, ale lepší asi bude se pořádně připravit. Plně nabitý notebook i telefon je základ. Pro prodloužení výdrže je dobré vypnout všechny nepotřebné služby (bluetooth, wi-fi, GPS, ...), snížit kontrast displeje, nepřehrávat videa ani hudbu (zaposlouchejte se do zvuků přírody, to je ta nejlepší relaxace).

K notebooku si navíc můžete pořídit druhou baterii. Telefon zase můžete průběžně dobíjet power bankou.

Solární power banka
Solární power banka už mě několikrát zachránila.

Kancelář v cloudu

Už vám IT oddělení aktualizovalo Word? Pořád ještě ne? Vykašlete se na ně! Cloudové kancelářské aplikace, jako jsou například Google Docs vám bohatě postačí. Editujít i prohlíží snad všechny známé formáty a navíc vše sdílíte se svými kolegy. Můžete tak například ve více lidech pracovat na jednom dokumentu.

Soubory a dokumenty máte navíc zálohované a až vás zastihne déšť a do notebooku se vám dostane voda, vaše data nevyplaví, zůstanou pěkně v suchu :-)

Pohoda, klídek, tabáček, ...

Místo máme vybrané, techniku připravenou, teď už si jen zajistit pohodlí. To, co máte v kanceláři na dosah ruky, bude v přírodě klidně i několik kilometrů daleko. Ale štěstí přeje připraveným!

I když máte počítač, hodí se mít po ruce i něco na psaní. Můj tip je stylový poznámkový blok a tenká černá fixa.

Do batohu si přibalte deku, karimatku, nebo něco na sezení. Lavičky můžou být studené, nebo po delší době nepohodlné.

Připravte si něco k snědku v závislosti na tom, jak dlouho plánujete v přírodě pracovat. Čím jednodušší, tím lepší. Ohryzek od jablka můžete klidně nechat v lese, alobal od řízků už ne :-)

Dodržování pitného režimu je základ, to je jasné. Můj osobní tip je najít si místo se studánkou s pitnou vodou a do batohu si přibalit citron. Pár kapek do čerstvé vody a hned se člověk cítí lépe.

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

96 % zákazníků doporučuje náš obchod

Rychle vybaveni, dobra komunikace

Ověřený zákazník, 25. 09. 2021

Výhody e-shopu:

  • Rychlost doručení
Ověřený zákazník, 20. 09. 2021

Výhody e-shopu:

  • Cenově výhodné zboží
Ověřený zákazník, 14. 09. 2021

Rychlost dodání

Ověřený zákazník, 13. 09. 2021

Proč nakupovat u nás

Kontaktní místo Office2000.cz

Zde nás najdete - mapa

OFFICE SYSTEM s.r.o.
Vápenice 17
796 01 Prostějov
Kontakt
Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0