Čistý vzduch v kanceláři pro zdravé a produktivní pracovní prostředí

Čistý vzduch v kanceláři pro zdravé a produktivní pracovní prostředí
Jakub Dubec - 3. 7. 2018 , sekce: Zelená kancelář

Neznám lepší pocit, než když můžu vyrazit do přírody, nebo otevřít okno během deště. Znáte někoho, kdo by neměl rád čistý vzduch?

Předpokládejme, že každý tvor s plícemi si raději užívá čistého vzduchu než-li vzduchu znečištěného. O to více je důležitější dýchat kvalitní vzduch při práci, ať už se jedná o činnost fyzickou nebo psychickou. Protože však tyto řádky čtete na Office2000.cz, budeme se v tomto článku zabývat kvalitou ovzduší v kancelářích, kde každý den provádíme náročné psychické úkony a musíme se soustředit po dlouhé hodiny. Ventilačka přitom nestačí. Každý z nás si pravděpodobně vzpomene na školní léta, kdy vyučující při zívající třídě nařídili otevřít okna i dveře dokořán tak, aby se vytvořil pořádný průvan. Průvan v plicích totiž dokáže udělat průvan i v krevním řečišti a potažmo mozkových buňkách, kterým se pak lépe pracuje.

Nezapomínejme větrat

Můžeme mít větráků spuštěných kolik chceme, ale čerstvý vzduch z vnějšího prostředí je nenahraditelný. Pokud tedy nebydlíme zrovna v Šanghaji, kam se před pár lety začal importovat čerstvý horský vzduch v plechovkách. Inspiroval se snad někdo českým vynálezcem Járou Cimrmanem? Nebylo by to podivné, vždyť i naši sousedé na Slovensku se rozhodli exportovat vzduch z Tater.

Teď však zpátky na zem. I krátké avšak intenzivní větrání pomůže unavenému mozku probrat se a šlápnout do pedálu. Ačkoliv kancelář není koupelna, což znamená, že není nutné větrat dlouze, se v kanceláři na druhou stranu zdržuje více lidí. Jeden člověk vydýchá asi tři litry vody za den, nehledě na spotřebu kyslíku a produkci CO2. Ve více lidech tak může být lidově řečeno “vydýcháno” poměrně rychle a v takovém prostředí, především během horkých letních dní, se nepracuje dobře. V takových chvílích sníme o pracovním prostředí v zahradě či alespoň dobře větrané místnosti.

Zajistěte správné proudění vzduchu na pracovišti

Cirkulaci vzduchu na pracovišti při troše štěstí zabezpečuje kvalitně navržená a udržovaná vzduchotechnika. Pokud se vám však nepoštěstilo a vzduchotechnika není nebo neslouží, jak by měla, pak na řadu přichází větráky a ventilátory všech druhů (pozor, klimatizaci lze za vzduchotechniku považovat jen částečně, bývá to často jen náhražka dobré cirkulace vzduchu). V dnešní době si můžete vybírat z mnoha typů od klasických rotorových s lopatkami a automatickým otáčením podél zvolených os až po ventilátory bezlopatkové. Nicméně i takový běžný stolní ventilátor dokáže během parného dne potěšit nejednoho pracovníka.

Čištění vzduchu v kanceláři

Dnešní kanceláře jsou plné plastových materiálů, změkčovačů, výparů a v době nemocí také patogenních částic – virů a bakterií. Větráme, abychom předešli negativnímu vlivu ovzduší na naše zdraví. Větrání samo o sobě však nemusí pomoci a někdy je nežádoucí či dokonce nemožné. V ten moment přichází na řadu čističe vzduchu, které fungují díky různým principům od uhlíkových a HEPA filtrů až po ionizaci. Většina moderních čističek vzduchu má několika stupňový čistící proces a dokáží tak vyčistit až 99,97 % znečišťujících látek z ovzduší včetně pylů a ostatních alergenů či plísní. Pokud někdo z pracovníků v kanceláři trpí alergií na pyl, pak vězte, že čistička vzduchu zvýší jeho produktivitu. Účinnost čističek vzduchu je různá – menší čištičky zvládnou obsloužit místnost o rozměru do 8m2, zatímco výkonnější čističky dokážou vyčistit i prostory do 28m2.

Investujte do zdraví a produktivity

Ať už je to dobře navržená vzduchotechnická instalace, otevřené okno, rozumně nastavená a udržovaná klimatizace nebo čistička vzduchu, každý z těchto prvků má pozitivní vliv na produktivitu i zdravé životní prostředí v kanceláři. Až si budete příště lámat hlavu nad problémem, možná bude stačit otevřít si na chvíli okno a nabrat čistý vzduch, který je v kanceláři tolik potřeba.

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

96 % zákazníků doporučuje náš obchod

Maximalni spokojenost, velice prijemna paní na telefonu!

Ověřený zákazník, 14. 06. 2019

Přehledné stránky, zboží přišlo včas

Ověřený zákazník, 05. 06. 2019

Spokojenost, nakupuji zde pravidelně

Ověřený zákazník, 27. 05. 2019

Výhody e-shopu:

  • Rychlé vřízení objednávky
Ověřený zákazník, 17. 05. 2019

Proč nakupovat u nás

  • Ověřené produkty od renomovaných značek
  • Výhodné ceny na ekologický sortiment
  • Doprava ZDARMA při nákupu nad 1 200 Kč (bez DPH)
  • Při objednávce do 12:00 expedujeme ještě ten den
  • Držitel certifikátu Asekol
  • Magazín inspirací a tipů pro zelenou kancelář

Kontaktní místo Office2000.cz

Zde nás najdete - mapa

OFFICE SYSTEM s.r.o.
Vápenice 17
796 01 Prostějov
Kontakt
Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0