Moderní ergonomie

Moderní ergonomie
Šárka Dadáková - 16. 5. 2022 , sekce: Blog

Protože stále více zaměstnanců pracuje nejen v kanceláři, ale i z domova, vznikly problémy s dodržováním ergonomie. Často sedíme na jídelní židli nebo na pohovce. To našim zádům, krční páteři a rukám rozhodně neprospívá. Následkem mohou být nepříjemné bolesti. Dlouhodobě tyto bolesti mohou způsobit vleklé zdravotní potíže a sníženou pracovní výkonost. Se značkou Kensington a Leitz vám pomůžeme nalézt správné řešení pro každé prostředí.

 

Co to vlastně ergonomie je?

Ergonomie (z řečtiny ergon práce a nomos zákon) vznikla jako obor zabývající se optimalizací potřeb člověka v pracovním prostředí a v jeho pracovních podmínkách. Šlo zejména o stanovení vhodných rozměrů, designu nástrojů, nábytku a jejich uspořádání v pracovním prostředí a v optimálních dosahových vzdálenostech. Ve světě se používá i pojmenování "human factors" nebo "human engineering".

Tři mýty o ergonomii

1. Univerzální velikost pro všechny 

Každý z nás má jinou stavbu těla, a proto je důležité pracovní místo přizpůsobit našim potřebám. Nikdy by to nemělo být naopak. Myslete na to, že výška nastavení monitoru, podložka pod myš nebo židle, která vyhovuje kolegovi, nemusí vyhovovat Vám.

2. Nečekejte, až Vás začne něco bolet

Pociťujete často při práci nebo po ní bolesti zad, necitlivost či brnění prstů nebo jiné nepříjemné pocity? To je vážný signál pro to, abyste si lépe uzpůsobili své pracovní místo a zmírnili tak fyzický stres.

Ergonomie je důležitým preventivním opatřením, které byste měli zvážit při zařizování. Používání správného vybavení vám pomůže vyhnout se pozdějším zdravotním problémům či chronickým onemocněním.

3. Ergonomie je pouze pro lidi, kteří pracují v kanceláři

Zásady ergonomie platí pro všechny oblasti života, ne jen tu pracovní. Současný trend hybridního stylu práce (kancelář, home office, na cestách) stírá rozdíly mezi pracovními místy. 

 

Ergonomie pro kancelář i Home Office

V dnešní době, kdy se pracovní a domácí život prolíná, potřebujeme prostory, které nás budou motivovat, inspirovat a zároveň budou pečovat o naše zdraví a pohodu. Výrobky Leitz Ergo Cosy jsou navrženy tak, aby Vám zlepšily každodenní život a dodaly vašemu prostoru styl a barvy.

 

Výrobky Leitz Cosy Ergo získaly v roce 2022 prestižní ocenění German Design Award. Většina výrobků Leitz Cosy Ergo byla testována a doporučena německým Institutem pro zdraví a ergonomii IGR.

Zůstaňte v pohybu s ergonomickými výrobky

Vytvořte si pohodlný a ergonomický pracovní prostor, který vás udrží aktivní, s ergo stolními produkty z řady Leitz Cosy Ergo, Leitz WOW Ergo a Kensington. Zlepšete své zdraví a pohodu tím, že si bez námahy vytvoříte příjemný a flexibilní pracovní prostor, který vás udrží v pohybu po celý den.

Leitz Ergo Cosy

                 

           

Prohlédnout celý sortiment Leitz COSY

 

Leitz Ergo WOW

                 

  

Prohlédnout celý sortiment Leitz WOW

 

Kensington

               

Zajistěte, aby Vaše domácí pracoviště bylo stejně produktivní, zdravé a bezpečné jako pracoviště
v kanceláři. Patentovaný systém SmartFit® použitý například u podstavců pod notebooky Vám umožní dosáhnout ergonomického pracovního místa ve třech snadných krocích. Jednoduchý systém barev umožňuje dosáhnout ideálního nastavení pracovního prostoru během několika vteřin. Jediné co k tomu potřebujete je grafika s rukou SmartFit®, se kterou rychle a snadno dosáhnete nejpohodlnějšího osobního nastavení výrobků.

 Prohlédnout celý sortiment Kensington

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

Proč nakupovat u nás

Kontaktní místo Office2000.cz

Zde nás najdete - mapa

OFFICE SYSTEM s.r.o.
Vápenice 17
796 01 Prostějov
Kontakt
Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0